Klub chovatelů bišonků-KCHB-Český ŠAMPION ŠAMPIONŮ - Klub chovatelů bišonků, z.s. - oficiální webové stránky - KCHB - bichon klub - bišonek - boloňský psík - ruská barevná bolonka

Přejít na obsah

Český ŠAMPION ŠAMPIONŮ


Podmínky pro účast v této soutěži:1. Do soutěže může přihlásit majitel s trvalým bydlištěm na území ČR svého psa zapsaného v Plemenné knize ČMKU.

2. Podkladem pro výběr nejúspěšnějších psů I.-X. skupiny FCI je následující bodovací systém:
CAJC - 3 body
res. CAC - 3 body
CAC - 4 body
res. CACIB - 5 bodů
CACIB - 6 bodů

Navíc se připočítává za každého v daném plemeni na výstavu přihlášeného psa 1/4 bodu. Za umístění psa v soutěžích pak následující počet bodů:

BOB 10 bodů
BIG - 1.místo 10 bod
BIG - 2.místo 9 bodů
BIG - 3.místo 8 bodů
BIG - 4.místo 7 bodů
BIG - 5.místo 6 bodů
BIS 20 bodů

Body musí být získány v průběhu kalendářního roku na mezinárodních a národních výstavách psů všech plemen konaných v ČR.
Po uzavření soutěže bude vybráno vždy z každé skupiny FCI 5 psů s nejlepším počtem bodů. Na první mezinárodní výstavě psů v ČR v dalším roce bude tříčlennou komisí rozhodčích vybrán nejúspěšnější pes každé skupiny FCI, který obdrží titul "Šampion šampionů ČR r. … ".

Vystavovatelé, kteří se chtějí se svými psy soutěže zúčastnit, předají na ČMKU výstavní komisi výsledky svých psů za daný rok do 15.12. téhož roku. Podkladem pro zpracování výsledků budou kopie posudkových listů a potvrzení výstavních kanceláří o umístění psa v soutěžích na jednotlivých výstavách.

Bude-li FCI opět pořádat výstavu "Světový super šampion šampionů", je výsledek naší soutěže zároveň podkladem pro účast na této výstavě za ČR.

UPOZORNĚNÍ: Na dodatečné podávání žádostí o účast ve vyhodnocení soutěže nemůže být brán zřetel !

Veškeré informace a formuláře Vám poskytnou přímo na ČMKU.

Návrat na obsah